top of page

KDO JSEM

Nejspíš ve mně nenajdete klasickou výživovou poradkyni, od které dostanete přesně určený příjem kalorií na den. Víc než co nejíst, vám poradím, co a kdy jíst. Budu se snažit vás přivést k návratu k sobě samým pomocí jednoduchých pravidel, která mám vyzkoušená sama na sobě a na svých blízkých. Troufám si říct, že nikdo toho neví o komplikovaném vztahu k jídlu víc než já, a přestože jsem nikdy neoplývala přehnaným sebevědomím, jsem si jistá, že spolu můžeme najít stravovací systém, který už nikdy nebudete chtít opustit. Pocit nového vnějšího i vnitřního já je totiž dost návykový.
Na rozhodnutí pro změnu ve svém dosavadním stravování jste sami, se všemi dalšími kroky už vám pomůžu a společně se poměrně rychle můžeme dostat k předem určenému cíli.
 
Moje posedlost zdravou výživou začala už někdy v mých 16 letech a popravdě neměla úplně hladký průběh. Ale o těch temných stránkách až někdy jindy. I když jsem nikdy nebyla výživová extremistka, víceméně jsem si osahala všechny směry a zpětně se za to svému tělu občas omlouvám.
Průlom k tomu, začít brát výživu vážně, přišel na vyšší odborné sportovní škole Palestra, kde jsem se se poprvé setkala se sportovní výživou. Následovalo roční studium školy výživy, po jejímž absolvování jsem se stala certifikovanou výživovou poradkyní. Ale upřímně mě tento certifikát ani nabité vědomosti vůbec nemotivovaly k tomu, abych si troufala radit ostatním. Dál jsem se věnovala výživě absolvováním seminářů, kurzů, konzultací, samostudiem a důkladným pozorováním okolí. 5 let jsem vedla sportovní klub, a materiálu k pozorování jsem tak měla dostatečný přísun. Během té doby jsem občas někomu vypočítala jídelníček podle pravidel, která nás učili ve škole, ale od začátku mi to bylo proti srsti. Věděla jsem, jak náročné a stresující je tyto tabulky dodržovat a hlavně jak je tento systém dlouhodobě neudržitelný. Všímala jsem si toho, jak velkou roli v tom, co jíme a jaké nám to přináší výsledky, hraje psychická stránka i hormonální systém a jak důležité je naučit se vnímat tělo jako celek. Nenahlížet jen na to, co vidíme na první pohled, ale soustředit se i na to, jak nás jídlo ovlivňuje zevnitř, jak moc je důležité vybrat si směr, který nám dává smysl, je nám v něm dobře a tím je pro nás dlouhodobě udržitelný. Jako poslední mi do mozaiky zapadl program metabolic balance, kterým jsem prošla a stále procházím a díky němuž jsem se definitivně ujistila o pravidlech, která se dají aplikovat na všechny. Program, který učiní naše stravování jednoduchým, zdravým a přirozeným. Můžu vám slíbit, že pokud budete tato pravidla nějakou dobu dodržovat, nebudete se už nikdy chtít vrátit k tomu, jak jste doposud jedli.


 

 

bottom of page